امروز: یکشنبه، ۱ بهمن ، ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۲:۵۸

بهوشیاری در درمان اختلالات خلقی

بهوشیاری در درمان اختلالات خلقی

کارگاه تخصصی بهوشیاری در درمان اختلالات خلقی

مدرس: سعیده محسنی‌نژاد

زمان: ۸ ساعت، ۹ صبح تا ۵ عصر، پنجشنبه، ۱۲ آذر

محل برگزاری: تهران، خیابان کارگر شمالی، نبش جلال آل احمد، روبروی دانشکده اقتصاد، پلاک ۱۸۵۷ ، مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره احیا

هزینه ثبت نام: ۱۲۰ هزار تومان

 

بهوشیاری چیست؟

بهوشیاری، که پایه ی همه رویکردهای درمانی موج سوم است، و با اصطلاح ذهن‌آگاهی نیز شناخته می شود، اولین بار در سال ۱۹۷۹، توسط جان کاباتزین، معرفی شد. کاباتزین، با مطالعه فلسفه شرق، مدلی برای بهزیستی ابداع کرد که آن را mindfulness نامید. در این مدل، که تمرکز بر سبک ساده و سالم زیستن است، برای کاهش اضطراب و مقابله با استرس روزمره طراحی شده بود. مدل درمان گروهی بر مبنای بهوشیاری را MBSR نامید و در سال ۱۹۷۹ آن را معرفی کرد. پس از چند سال مطالعه و پژوهش، رویکرد درمانی دیگری برای درمان اختلالات خلقی، توسط سگال، ویلیامز و تیزدل معرفی شد که MBCT نامیده می شود.

MBCT، که مخفف Mindfulness based cognitive therapy است، ترکیبی از فلسفه‌ی بهوشیاری با رویکرد درمانی شناختی است و در این مدل نوین، تلاش می شود درمانجو، با افکار و تمایلات خودتخریبگری که منجر به افسردگی می شوند، به گونه عمیق تری مواجه شود. ضمن آنکه شیوه ای مناسب و کارامد در تفکر و نگریستن به وقایع، آموزش داده می شود.

سرفصلهای کارگاه:

مدل سازی افسردگی بر مبنای بهوشیاری

طراحی پروتکل درمانی مناسب برای هر درمانجو

معرفی و اجرای گام به گام مدل MBCT و تکنیک های مکمل آن

تکنیک های فعال سازی حرکتی بر مبنای مدل تعادل سازی بهوشیار

تکنیک های تنظیم هیجان

درمان افکار و تمایلات خودکشی

پیشگیری از عود

ارائه مثالهای بالینی

 

 

چرا مرکز مشاوره احیا؟

مرکز مشاوره احیا، تحت نظارت دکتر افروز است و کارگاه‌ها، از کیفیت علمی و تخصصی مناسبی برخوردار می باشند.

مرکز مشاوره احیا، جزء معدود مراکزی است که کارگاه هایی با امتیاز بازآموزی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور برگزار می کند.

محل برگزاری: تهران، خیابان کارگر شمالی، نبش جلال آل احمد، روبروی دانشکده اقتصاد، پلاک ۱۸۵۷ ، مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره احیا

تلفن های تماس:      ۰۹۳۸۵۴۷۶۹۲۳

 

نظرات و ديدگاهها

ارسال ديدگاه